Вицотека
1 2 3 4 5 6 ...

Се шетал така Блажо по плоштадот и нашол новчаник. И така среќен се вратил дома...пуштил Македонско радио и си извадил 1 литар ракија...
Фудбал: Mакедонија против Аргентина. Селекторот на македонската репрезентација му објаснува на Ристо како да го чува Меси. Почнал натпреварот, Аргентина изведува корнер...
Влегува Блажо сељакот во преполн градски автобус кога во еден момент една г-ѓа го згазнала со нејзината штикла.
Блажето го прашува татко му што е тоа "педер". Види вака сине, сеа ќе ти објаснам што е педер со еден пример...
Полицаец го прашува својот колега:
- Ај да те видам колку си паметен, дали знаеш што е тоа: по вода плива, бранови не прави, по шума оди, лисја не дига. Што е тоа?
Еден ден, Блажо влегол во ресторан, заедно со еден огромен ној. Келнерката ги запрашала што сакаат да нарачаат. Блажо нарачал... хамбургер, помфрит и кока кола. А, потоа се свртел кон нојот - А, ти? <...
Синоќа ја фатив Мара како ме вара со комшијата - му се жали Блажо на Перо.
Блажо заминал на лекар да се жали:
- Докторе, помагај, Мара воопшто не ужива кога ја онадувам!
Стојат две мали деца пред црква и гледаат како од црквата излегува штотуку венчан брачен пар...
Лавот се шета во шумата. Ја среќава жирафата:
- Еј д'га, кој е најубав во шумата?
- Ти, лавчо!
Французинки:
Од лева страна го има мажот, од десна швалерот, за себе сомнително минато, пред себе блескава иднина а на глава шешир.
Кучето е нашиот најдобар пријател. Доколку не се сложувате со оваа реченица, пробајте го следниот експеримент:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Последно во галеријата